Usługi Rolnicze
Koszenie zboża/kukurydzy kombajnem
Wynajem maszyn rolniczych
Usługa suszenia i magazynowania ziarna
Usługi rolnicze
Maszynowe zbieranie kamieni z pola
Wynajem maszyn rolniczych
Uprawa bezorkowa
Usługi rolnicze
Orka rolna
Usługi rolnicze
Usługa transportu płodów rolnych
Usługi rolnicze
Usługa talerzowania
Usługi rolnicze
Usługa głęboszowania
Usługi rolnicza
Usługa siewu kukurydzy
Usługi rolnicze
Usługa siewu zbóż i rzepaku
Usługi rolnicze
Usługa siewu soji
Usługi rolnicze
Wynajem ładowarki teleskopowej
Wynajem maszyn rolniczych
Usługa rozrzucanie obornika lub osadu
Usługi rolnicze
Wynajem ciągników z przyczepami objętościowymi
Wynajem maszyn rolniczych
Koszenie zboża/kukurydzy Kombajnem
Lexion 770tt lub John Deere
Czas na żniwa? Słoneczna aura przyspiesza proces wegetacji? Nie wahaj się i podejmij współpracę już dzisiaj! W naszej ofercie posiadamy kombajny Lexion 770tt oraz John Deere, których wydajności zbioru przekracza zdecydowanie 2 ha/h.
Kombajn jest maszyną jednoetapową służącą do jednoczesnego koszenia, młócenia i transportu. Kombajn zbożowy jest wykorzystywany głównie do zbioru ziarniaków i zbóż: pszenicy, jęczmienia, żyta, owsa czy pszenżyta. Zmodyfikowany i zaadaptowany może służyć również do zbioru rzepaku, kukurydzy, słonecznika czy roślin motylkowych.
Maszynowe Zbieranie Kamieni z Pola
Wydajność maszyny to ok 2-2,5 ha/h.
Na większości pól uprawnych można znaleźć kamienie różnych rozmiarów. Zazwyczaj biorą się one tam przez prowadzone prace polowe lub przez czynniki pogodowe takie jak mróz. Dla każdego rolnika stanowi to duży problem, ze względu na prawdopodobieństwo uszkodzenia drogiego sprzętu rolniczego. Firma REMBIS oferuje Państwu nowatorską metodę maszynowego zbierania kamieni z pola, efekty widać gołym okiem!
Suszenie i Magazynowanie Kukurydzy
Proces suszenia i magazynowania kukurydzy stanowi bardzo istotną i wymagającą część produkcji. Przechowywanie zebranego plonu odbywa się w następujący sposób: najpierw, należy je wysuszyć do wilgotności około 14% i wychłodzić do temperatury granicznej poniżej 10 ºC. Celem suszenia jest odparowanie nadmiaru wody znajdującego się w zebranym plonie.
Przewietrzanie Ziarna
Proces przewietrzania to przetłaczanie powietrza przez ziarna za pomocą specjalnego wentylatora. Jest to szczególnie ważne ze względu na zmniejszanie wilgotności ziarna, stopniowe schładzanie ziarna oraz dzięki temu nie dopuszczamy do zgrzewania się ziaren. Przykładowo ziarno o wilgotności 35 proc., poddane procesowi przewietrzania pozwala na zakonserwowanie ziarna na okres około 6 dni.
Suszenie Jednoetapowe
Do suszenia ziarna kukurydzy wykorzystuje się kilka rodzajów urządzeń. W dużych gospodarstwach najczęściej stosowane są suszarnie o pracy ciągłej. Są to urządzenia kolumnowe, daszkowe. Alternatywą mogą być suszarnie porcjowe o ciągłej cyrkulacji ziarna. Niewątpliwą zaletą suszarni wysokotemperaturowych jest możliwość uzyskania w stosunkowo krótkim czasie ziarna o jednolitej, bezpiecznej wilgotności do dłuższego przechowywania.
W przypadku jednoetapowego suszenia ziarno suszone jest gorącym powietrzem. Temperatura powietrza suszącego nie powinna przekraczać 80-90 ºC. W końcowym etapie wartość ta wzrasta do 110 ºC. Natomiast nadmiernie rozgrzane powietrze może powodować uszkodzenia ziarniaków, co pogarsza ich jakość.
Suszenie Dwuetapowe
Coraz częściej stosowane jest dwuetapowe suszenie ziarna kukurydzy. Pierwszy etap to suszenie w suszarce wysokotemperaturowej. Materiał suszony jest tylko do wilgotności poniżej 20 proc. Temperatura czynnika suszącego może dochodzić do 140 ºC.
W drugim etapie stosuje się metodę niskotemperaturową. Zaleca się składowanie gorącego ziarna przez 8-10 godzin w silosie lub magazynie płaskim, a następnie przewietrzanie i chłodzenie zimnym powietrzem w celu obniżenia wilgotności. Zimne powietrze przetłaczane przez masę gorącego ziarna kukurydzy ogrzewa się i nasyca wilgocią pochodzącą z ziarna.
Tutaj wykorzystywane są głównie silosy z dnem płaskim wyposażone w wentylator do przewietrzania ziarna. Odprowadzanie wilgoci z głębszych warstw ziarniaków to proces długotrwały, właśnie dlatego stosuje się leżakowanie kukurydzy, które ułatwia przechodzenie cząstek wody z wewnętrznych warstw ziarna na zewnątrz.
Korzyści z suszenia dwuetapowego:
- mniejsze koszty suszenia,
- mniejsza ilość pękniętych ziarniaków,
- mniejsza łamliwość okrywy ziarniaków
Źródło: https://www.e-pole.pl/blog/jak-przeprowadzic-suszenie-kukurydzy
Uprawa bezorkowa
Alternatywą do uprawy płużnej jest uprawa bezorkowa, która jest uproszczoną technologią, a jednocześnie formą gospodarowania ziemią. W przeciwieństwie do systemów orkowych bezpłużny system uprawy polega na spulchnianiu i mieszaniu gleby bez konieczności jej odwracania.
Orka rolna
Zabieg uprawowy mający na celu odwrócenie i pokruszenie uprawianej warstwy roli.
Usługa głęboszowania
Zabieg maksymalnie spulchnia glebę, celu większego absorbowania wody, oraz ułatwia roślinom budowanie systemu korzeniowego.
Usługa talerzowania
Zabieg ten wykonywany jest maszyną z fabryki Vaderstadt – kultura pracy oraz mieszanie gleby jest na najwyższym poziomie.
Wynajem ładowarki teleskopowej
Ładowarka teleskopowa Claas Scorpion 7055
Usługa rozrzucania obornika
Usługę wykonujemy rozrzutnikiem Strauttman szerokość rozrzutu to 21m. Cechą wyróżniającą tą maszynę jest bardzo duże rozdrobnienie obornika przed rozrzuceniem w celu lepszego rozkładu w glebie.
Usługa siewu kukurydzy
Usługę wykonujemy siewnikiem Firmy Kverneland Optima V 6 rz. z w pełni zautomatyzowaną kontrolą sekcji oraz jazdą Auto track (gps)
(rozstaw rzędów jest regulowany od 40 do 80cm co 5 cm. co umożliwia siew soji, słonecznika , buraka)
Usługa siewu zbóż i rzepaku
Siew wykonujemy Siewnikiem Marki Vaderstadt Rapid 300c z podsiewem nawozu pod korzeń, dzięki temu rozwiązaniu możemy zminimalizować koszty nawożenia wstępnego przez zmniejszenie dawki, ograniczenie przejazdów (czas) oraz mniejsze zużycie paliwa.